Lędzin

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
1 200 000 PLN
Cena za m2
9 666,67 PLN
Powierzchnia
150 m2
Powierzchnia działki
8 500 m2
Rynek
Wtórny
Rok budowy
1938
Numer oferty
84323

Opis nieruchomości

Gmina na której znajduje się kompleks rekreacyjny z zabytkowym holenderskim wiatrakiem, jest typowo rolnicza, jednak nadmorska lokalizacja sprzyja rozwojowi turystyki. Walory krajobrazowe połączone z czystym powietrzem oraz liczne zabytki kultury materialnej sprawiają, że na terenie gminy rozwijają się różne formy wypoczynku szczególnie zaś agroturystyka. Na terenie gminy brak jest uciążliwego przemysłu. Nieruchomość znajduje się w bliskiej odległości od takich nadmorskich miejscowości jak: Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Kołobrzeg, ponadto obiekt zlokalizowany jest w pobliżu słynnych ruin w Trzęsaczu.

Zabytkowy wiatrak holenderski z XIX w. stoi na działce rolnej z pełną infrastrukturą o łącznej powierzchni 8500 m2. Część działki o pow. 3000 m2 ma zezwolenie na zabudowę mieszkalną. Działka własnościowa, bez obciążeń w kształcie prostokąta, płaska. Na działce znajdują się media: woda, prąd. Nieruchomość jest oddalona o ok. 2 km od morza.
Dwie działki (~3000 m2) są już działkami budowlanymi. Partia północna przy szosie zaplanowana jest pod większą gastronomię.
Kompleks rekreacyjny otoczony jest wypielęgnowaną zielenią z oczkiem wodnym, domkiem mieszkalnym i sadem. Wiatrak holenderski jest jedynym takim odbudowanym zabytkiem w Polsce i zaadoptowanym na cele mieszkalne, wewnątrz wyposażony stylowymi meblami antycznymi.
Na działce znajduję się prócz wiatraka domek drewniany z werandą dla 6-ciu osób wyposażony w kominek i łazienkę.
Wiatrak holenderski został zaadaptowany na cele mieszkalne i jest wpisany do rejestru zabytków. Na łączną powierzchnie 150 m2 powierzchni mieszkalnej składają się dwie kuchnie, cztery WC, dwie łazienki, pokój kominkowy z antycznymi meblami oraz sześć sypialni. W cenie sprzedaży pozostaje całe wyposażenie wiatraka min. liczne, antyczne meble.
Ponadto na działce znajduje się oczko wodne zarybione, z bujną roślinnością, z wodospadem napędzanym motorem wiatrowym, filtrami i oświetleniem z fotoogniw i turbinki wiatrowej. Na terenie obiektu jest drzewostan iglasty, brzozy, wierzby, drzewa owocowe (jabłoń, wiśnie, orzech), porzeczki. Różnorodne kwiaty ogrodowe i wodne.

Parametry dodatkowe

  • Alarm: Tak
  • Ochrona: Tak

Kontakt

RENT HOUSE Biuro nieruchomości

Telefon:
663 966 000
Email:
biuro@rent-house.pl

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę RENT HOUSE dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych wskazanych w powyższym formularzu jest RENT HOUSE z siedzibą w Szczecin (70-362) przy Jagiellońska 81/U1. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2014 poz. 1182).